Artırılmış Gerçeklik

İşlerinizi Üçüncü Boyuta Aktarın!

Öncü markalar ve devrim yaratan şirketler için buradayız. Müşterileriniz aktif olarak yeni deneyimler arıyor. Markanızdan daha fazlasını bekliyorlar. Bir etki yaratma işindesiniz. Biz de öyle. Hikayenizi bir patlama ile sunmak için sürükleyici deneyimler tasarlıyoruz. Markanızı yeni bir boyuta taşıyın. İz bırakın.
AR; insanların hayatını kolaylaştıracak bir teknolojidir. İleri görüşlü şirketlerde iş akışlarını ve işlerini geliştirmek için artırılmış gerçeklik ile çalışırlar.
Hangi alanlarda çözümler sunabiliriz? AR ile geliştirilmiş çözümler nelerdir? Bu soruların cevaplarını aşağıdaki listede bulabiliriz. Sizin için en uygun modeli geliştirmek için hemen ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
ReferanslarımızBizimle İletişime Geçin

Dekorasyon

Kullanıcılar, ürünü satın almadan önce bir mobilya parçasının boyutunu, rengini ve ortamdaki yerleşimini görselleştirebilir ve değiştirebilir.

Lojistik

Depo çalışanları, daha hızlı ve daha verimli hareket etmek için en iyi rotayı sunan ve kesin depolama yerini gösteren AR komutları tarafından yönlendirilmek üzere siparişlerini tarıyor.

Sanayi

Endüstriler, burada listelenen ilgili konularda tartışıldığı gibi tasarım, üretim, dağıtım, bakım ve uzaktan yardım konularında işlerini optimize etmek için AR kullanıyor.

Üretim

Statik PDF çalışma talimatları, karmaşık montaj hatlarında üretim sırasında çalışanlara yardımcı olmak için gerçek zamanlı, zengin etkileşimli AR içeriğiyle değiştiriliyor.

Sağlık

Tıp öğrencileri, çalışma amacıyla anatomik olarak doğru AR 3D modelleri ve cerrahi prosedürler için eğitim için AR simülasyonları kullanıyor. Gerçek ameliyatlar ise, rehberlik sağlamak ve gerçek zamanlı olarak ekranda gösterilen uzmanlığı performans gösteren cerrahla paylaşmak için uzak doktorları kullanıyor. Kan alınırken daha fazla doğruluk için hastaların vücutlarındaki damarların tahmini konumunu yansıtmak için el tipi tarayıcılar kullanılmaktadır. Doktorlar, zenginleştirilmiş AR içeriği aracılığıyla teşhis ve tedaviler hakkında daha iyi açıklamalar sağlıyor ve İlaç şirketleri, ilaç çalışma mekanizmalarını ve dozaj talimatlarını daha iyi anlamak için 3D AR ortamında ilaç bilgisi sağlıyor.

Alışveriş

Tüketicilerin kıyafetleri dijital olarak deneyerek, renklerini değiştirerek, farklı ayakkabı, gözlük, aksesuar, makyaj ve daha fazlasını örnekleyerek ürün yerleştirmeyi denemelerini sağlamak için farklı türde AR soyunma odaları oluşturuluyor.

Alışveriş yapanlar, satın almadan önce, renk ve stil değiştirebilmek için, nesnenin kendi ortamlarında nasıl görüneceğini görmek için AR ürün yerleştirmeyi kullanabilir. AR animasyonları sayesinde, alışveriş yapanlar bir ürünün nasıl çalıştığını ve nasıl çalıştığını daha iyi anlayabilir.


Pazarlama

Statik ortamlar AR aracılığıyla geliştirilmekte ve hayata geçirilmektedir: geliştirilmiş kataloglar, el ilanları, broşürler, reklam panoları, posterler, ambalajlar , tişörtler, basılı reklamlar, otobüs durakları ve vitrinler. Videolar, 3D animasyonlar, ekstra bilgiler, web sitesine veya sosyal medyaya bağlantılar ve çok daha fazlasını ekleyerek hedeflenen deneyimler ve kullanıcı katılımı oluşturmak kolaydır.

Askeriye

Tek kullanımlık hedefler, bombalar, mühimmat, uçak ve diğerleri gibi pahalı ekipmanları kullanmak yerine, askeri eğitim sırasında bu bileşenleri değiştirmek için AR teknolojisi kullanılmaktadır. AR ayrıca hedef tanımlama, engellerden kaçınma, arazi bilgileri, nişan almada daha fazla hassasiyet ve hatta müttefik ve düşman konumu sağlayarak pilotların ve askerlerin vizyonunu ve navigasyonunu geliştirmek için kullanılır.

Alt Yapı / İnşaat

AR, kazılar sırasında kaçınılması için yeraltı boru hatları gibi yeraltı tesislerinin projelendirilmesinde kullanılıyor. Yapıcılar, artırılmış gerçekliğin izleme yeteneklerini kullanarak nesneler arasındaki uzunluk ve mesafeyi de ölçüyor. AR'nin yardımıyla mühendisler, gerçek inşaat süreci başlamadan önce bitmiş projelerini yerinde görebilirler.

Bakım ve Onarım

Teknisyenler, hatalı ayarları kontrol etmek için makineleri tarayabilir ve düzeltici önlemlerin alınması gerektiğinde, 3D AR grafikleri, yararlı bilgiler ve diğer prosedürlerle birlikte görevin gerçekleştirilmesi gereken tam konuma yansıtılır. AR ile geliştirilmiş içerik , geleneksel kullanıcı kılavuzlarına ve kurulum kılavuzlarına alternatif olarak da kullanılıyor.

Perakende

Artırılmış gerçeklik özellikleri, perakendede etkileşimli reklamcılık, ürün görselleştirme, showroom geliştirme (ürün keşfi, özel özelliklerin ortaya çıkarılması), iç mağaza navigasyonu (ürün bulma, müşteri sadakati teşviki, indirimler), alışveriş yardımı (ürün detayları ve karşılaştırma, kişiselleştirilmiş öneriler) için kullanılmaktadır. ), örnekleme kampanyaları ve daha fazlası.

Turizm ve seyahat

Hem basılı hem de dijital olan seyahat rehberleri ve haritalar, turizm için ekstra bilgi sağlamak için artırılmış gerçeklik içeriğiyle geliştiriliyor . AR ile turistler, ücretsiz Wi-Fi, restoran ve konaklama ipuçları, müşteri incelemeleri, yol tarifleri, ulaşım seçenekleri, tarihi gerçekler, etkileşimli haritalar, özelleştirilebilir güzergahlar ve daha fazlasının tam olarak belirlenmesi için çevrelerini tarayarak değerli bilgileri kolayca bulabilirler.

Eğitim

Animasyonlu 3B modeller, ses ve ilgi çekici eylemler içeren etkileşimli AR kitaplarının kullanımı. Sınıf içi kullanım, ev ödevi ve çalışma amaçları için belirli bir dersin içeriğiyle bağlantılı özelleştirilebilir yazdırılabilir AR çalışma sayfaları . AR özelliklerini içeren yerleri ziyaret ederek daha fazla bilgi ve etkileşimle saha gezisi deneyimlerini geliştirmek.

Navigasyon

Geleneksel GPS yönlendirmeleri, yalnızca dikkat dağıtıcıların neden olduğu kazaları daha iyi önlemek için kullanıcının görüş alanında katmanlara ayrılmakla kalmıyor, aynı zamanda gerçek zamanlı tehlikeleri, trafiği ve hatta bina içi navigasyonu gösterecek şekilde geliştiriliyor.

Sanat

Sanatçılar, AR aracılığıyla sergilenen halka açık yerler üzerine katmanlı dijital sanat eserleri yaratıyor. İnsanlar, AR aracılığıyla da ortaya çıkan halka açık yerlerde notlar ve karalamalar bırakabilir. Müzeler, açıkta kalan öğeler hakkında ekstra içerik sağlayan AR rehberli turlarla geliştirildi.

Uzaktan Yardım

Uzak uzmanlar, gerçek zamanlı ses, mesajlaşma ve AR talimatlarını alan yerinde teknisyenlerle bağlantı kurabilir . Kullanıcılar, gerçek dünyaya kilitli kalan, zengin bağlam sağlayan ve kafa karışıklığını ortadan kaldıran paylaşılan tek yönlü videolar aracılığıyla açıklamalar ve 3D modeller yerleştirebilir.

Gazetecilik

Dünyanın dört bir yanındaki ünlü gazeteler, raporlama ve hikaye anlatımını geliştirmek için AR kullanıyor. Basılı sayılar özel içerikle zenginleştiriliyor ve uygulama AR deneyimleri okuyuculara daha fazla duyusal ayrıntı getiriyor.

Oyun

Bugüne kadarki en kötü şöhretli AR oyunu Pokémon GO'dur . Oyun viral hale geldiğinde insanlar gerçek dünyada dijital olarak katmanlı Pokémon'ları yakalamak için sokaklara çıktı. Ancak olasılıklar çoktur ve sürekli genişlemektedir. Spektrum, taktiksel uzay atış görevlerinden AR ile geliştirilmiş veya tamamen yaratılmış geleneksel masa oyunlarına kadar uzanır.